Ворскла в єврокубках

“Ворскла” майже гарантувала собі місце в Лізі Європи, тож можна подивитися на успіхи полтавських команд в євро кубках.

Полтавська “Ворскла” являється найуспішнішою командою з Полтавщини. Жодна команда, окрім “Ворскли”, на жаль, не приймала участь у міжнародних турнірах. Загалом полтавчани зіграли 32 офіційні матчі на європейській арені. Загальна статистика 13 перемог, 12 поразок і 7 нічиїх.

Свій перший єврокубковий матч Ворскла провела у 1997 році проти Ризької “Даугави”. Це був перший відбірковий раунд Кубку УЄФА. Обидва матчі українська команда виграла, 3:1 та 2:1. Суперником у другому колі був іменитий “Андерлехт”, який двічі переграв полтавську команду 2:0. Наступного року “Ворскла” не потрапила до Кубку УЄФА, але полтавчанам пощастило зіграти в кубку Інтертото.

Якщо коротко про цей турнір – то команди, які не потрапляли в єврокубки, мали другий шанс через кубок Інтертото. Перший тур був занадто легким. 6:0 за сумою двох матчів, а в одному з них була зарахована технічна поразка, це була Ісландська команда “Лейфтюр”. У другому турі полтавчани зустрічалися з Копенгагенським “Академіском”. Команду з берегів Данії “Ворскла” змогла обіграти лише завдяки голам на виїзді. Однак це не допомогло нашій команді вийти з групи, адже далі проходила лише одна команда. Цією командою стала голландська “Фортуна”. Нідерландці виграли в полтавської команди 5:2 за сумою двох матчів. “Фортуна” стала останнім суперником “Ворскли” в цьому турнірі, полтавчани більше не приймали участь в цих змаганнях.

У наступному році “Ворскла” виступала вже в Кубку УЄФА, але не довго. Вже в першому раунді полтавчани вилетіли від “Боавішти”, у кваліфікації пройшовши команду з Македонії. Після цього на Полтавщині не бачили європейського футболу 9 років. У 2009 “Ворскла” відразу грала у плей-офф, за право виступати на груповій стадії Ліги Європи. На жаль того року в суперники полтавчанам випала лісабонська “Бенфіка”, яка виграла перший матч 4:0, а у другому дала біло-зеленим перемогти 2:1. Вже через два роки полтавська команда здійснила свою мрію і героїчно пробилася в груповий етап. Починаючи з другого раунду вони спочатку пройшли Північно-Ірландську команду “Гленторан”, 5:0 за сумою двох матчів. Далі була Ірландська команда “Слайго Роверс”, їх “Ворскла” виграла одного разу 2:0. Найважливішим матчем того літа для усієї Полтави, стала гра між “Ворсклою” та “Динамо з Бухаресту”. Обидва матчі полтавчани виграли з мінімальною перевагою, 3:2 та 2:1. 5:3 - загальний рахунок, який вперше вивів полтавську команду в плей-офф єврокубка. Звісно вийти з групи “Ворсклі” не вдалося. У групі з “Копенгагеном”, “Гановером” та “Стандартом”, полтавчани спромоглися здобути лише 2 очки. Тепер же ш протягом декількох років підопічним Василя Сачка не вдається подолати бар’єр у вигляді третього кваліфікаційного раунду.

Сподіваюсь “Ворскла” не втратить третю сходинку в турнірній таблиці чемпіонату України і зможе гідно представляти нашу країну на міжнародній арені.

Станіслав Лисак

 

Коментарі відсутні
Ви не можете залишити коментар! авторизуйтесь або зареєструйтесь