Франція чекає на ратифікацію Верховною Радою угоди на закупівлю вертольотів

У Франції очікують, що підписана 29 травня в Парижі міжурядова угода про закупівлю Україною 55 вертольотів Airbus Helicopters, буде ратифікована Верховною Радою вже найближчим часом, – La Tribune.

Угода передбачає закупівлю українською стороною у Airbus Helicopters вертольотів H125, H145 і H225. Загальна сума операції оцінюється в близько 555 млн євро. Поставка перших чотирьох вертольотів H225 Super Puma україні запланована на 2018 рік.

“Франція планує надати фінансову підтримку цій операції державними гарантіями і позикою”, – заявило Міністерство економіки і фінансів Франції.

Частина гелікоптерів буде новою, частина вертольотів, зокрема, H225 з вантажопідйомністю понад 10 тонн, належать французькій лізинговій компанії Parilease – дочірній компанії BNP Paribas.

До недавнього часу вертольоти Н225, які плануються до поставки в Україну, перебували в експлуатації міжнародної компанії CHC Helicopter, але після аварії одного з них у квітні 2016 року в Північному морі в Норвегії дію лізингового договору було припинено, зазначає видання.

Згідно з домовленостями, нові машини будуть поставлені в Україну безпосередньо Airbus.

За умовами угоди, французька сторона в два етапи поставить в Україну спочатку 37 вертольотів компанії Airbus, а потім ще 18 вертольотів. Вони будуть виконувати завдання для Державної служби із надзвичайних ситуацій, Державної прикордонної служби, Національної гвардії та Національної поліції України.

Наталія ДІМАРОВА

Коментарі відсутні
Ви не можете залишити коментар! авторизуйтесь або зареєструйтесь