Посол США просила депутатів не голосувати за Антикорупційний суд

Перед розглядом у Верховній Раді законопроекту про Вищий антикорупційний суд посол США в Україні Марі Йованович дзвонила народним депутатам і вмовляла їх не голосувати за законопроект.

Про це виданню ІНФОРМАТОР розповів депутат, з яким перед голосуванням розмовляла Марі Йованович.

За словами депутата, посол США наполягала на тому, що Рада має відкласти розгляд законопроекту №7440 про Антикорупційний суд.

«Вони (Держдеп США) в останній момент розібралися, що президентський проект закону не відповідає їхнім вимогам. Тому від них почали дзвонити (депутатам ВРУ, – ред.) з проханнями не голосувати (за законопроект)», – повідомив парламентар.

Він також розповів, що знає 10-12 депутатів, яким телефонувала Йованович, але до її рекомендацій прислухалися і не голосували одиниці з них. «Хтось не зрозумів, чому американці в останній момент змінили свою позицію, а часу розібратись у ситуації вже не було. Хтось і не збирався голосувати так, як скажуть з посольства (США, – ред.)», – пояснив депутат.

Раніше про дзвінки посла США українським депутатам повідомляв лідер Радикальної партії Олег Ляшко. «Сьогодні (7 червня) посол США докладала усіх зусиль, щоби перенести розгляд цього закону (про Вищий антикорупційний суд). Я знаю, що вона SMS-ки писала, дзвонила депутатам і лідерам політичних сил, та пропонувала відкласти розгляд закону», – розповідав політик на вечірньому ефірі одного з телеканалів після того, як Рада ухвалила відповідний документ.

При цьому Ляшко заявляв, що вважає «не коректним, коли іноземні посли обдзвонюють депутатів і впливають на результати голосування». «Це втручання у внутрішні справи України», – обурювався він.

Коментарі відсутні
Ви не можете залишити коментар! авторизуйтесь або зареєструйтесь