Україна входить до першої десятки країн-донорів міжнародних мігрантів у світі, – соціологи

Соціологи повідомили, що кількість трудових мігрантів з України сягнула чотирьох мільйонів чоловік.

Зараз Україна входить до першої десятки країн-донорів міжнародних мігрантів у світі. За різними оцінками кількість трудових мігрантів сягає 4 млн осіб. При цьому, одночасно за межами країни може знаходитися близько 2,6-2,7 млн осіб, – йдеться у повідомленні Центру економічної стратегії.

Соціологи відзначають, що найбільш значним чинником того, що 16% працездатного населення вирішує працювати за кордоном є пошук вищої оплати праці.

При цьому зазначається, що міграційний потік зараз носить маятниковий і має короткостроковий характер: більшість трудових мігрантів заробляють гроші закордоном і воліють повернутися назад в Україну.

Анексія Криму та розгортання військових дій на Донбасі також вплинули на міграцію українців. Ці обставини, поєднані зі спрощенням законодавства у країнах Східної Європи, змінили структуру міграційних потоків. Хоча Росія – все ще один із найпопулярніших міграційних напрямків, з 2014 року міграційний потік змінив напрямок з Росії до Польщі, – йдеться у повідомленні.

Загалом, за 2014-2016 роки українці почали їздити у західному напрямку на 42% частіше, а кількість мігрантів, які офіційно виїжджали на заробітки, зросла втричі.

Наталія ДІМАРОВА

Коментарі відсутні
Ви не можете залишити коментар! авторизуйтесь або зареєструйтесь