ЗМІ: Білий дім попросив Саудівську Аравію збільшити видобуток нафти

Один із високопоставлених представників адміністрації Дональда Трампа негласно телефонував до Саудівської Аравії, щоб озвучити прохання Білого дому збільшити видобуток нафти у зв'язку з виходом США з Іранської ядерної угоди.

Про це повідомляє "Укрінформ" з посиланням на джерела американське інформагентство Reuters.

"За день до того, як президент США Дональд Трамп заявив про вихід з Іранської ядерної угоди, один з його високопоставлених чиновників зателефонував до Саудівської Аравії, щоб попросити найбільшого експортера нафти допомогти зберегти стабільність цін", - зауважує видання.

При цьому, три джерела, ознайомлені з ситуацією, зазначили, що Білий дім виходив на саудівського наслідного принца Мухаммеда бін Сальмана. А однин зі співрозмовників повідомив, що розмова відбулася 7 травня.

"Ер-Ріяд, який є суперником Тегерана в регіоні, вже давно має близькі союзні зв'язки з Вашингтоном. Однак "прямий тиск" на члена Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК) щодо ведення нафтової політиками є рідкісним явищем", - підкреслюється в публікації.

Востаннє США тиснули на Саудівську Аравію щодо збільшення обсягів виробництва нафти в 2012 році.

У Ер-Ріяді зауважили, що, хоча ціни зросли до понад $80 за барель, що стало найвищим показником з 2014 року, ринок має ще відновитися після тривалого падіння, пише американське видання.

Коментарі відсутні
Ви не можете залишити коментар! авторизуйтесь або зареєструйтесь