Керівник “РИА Новости Украина” має медаль від Путіна та громадянство РФ, – СБУ

Служба безпеки проводить п’ять санкціонованих обшуків у справі журналістів українського відділення “РИА Новости”. Відомство підозрює видання у веденні підривної діяльності.

Про це на брифінгу повідомили представники СБУ.

“5 санкціонованих обшуків в офісах, редакціях, прес-центрах “РИА Новости Украина”, а також у місцях мешкання – два в офісах, три за домашніми адресами… На даний час попередня кваліфікація – державна зрада”, – наголосив Віктор Кононенко.

За його словами, керівник відділення Кирило Вишинський отримав завдання від російської влади для проведення підривних інформаційних акцій в анексованому Криму, а пізніше для підтримки “ЛДНР”.

За свою діяльність, Вишинський був нагороджений державною нагородою та отримував стабільне фінансування – 50 тисяч євро на місяць.

“За цю діяльність Вишинський нагороджений закритим указом президента Росії медаллю “За повернення Криму””, – зазначив Кононенко.

“Ті речі, які були ви’явлені сьогодні – ті самі медалі, які отримував Вишинський за свою підривну діяльність в Україні, вилучили. До офісу українського омбудсмена Людмили Денісової вже звернулася російська колега щодо захисту громадянина РФ”, – зазначив він

За його словами, під час обшуків правоохоронці також виявили паспорт громадянина Росії (тобто є факт подвійного громадянства).

“Поки що журналісти будуть проходити у статусі свідків – близько двох десятків осіб. Це громадяни України”, – наголосив представник СБУ.

Сьогодні СБУ проводить обшуки в офісі “РИА Новости Украина”. У результаті затримали журналіста, якого вимагає звільнити російський пропагандист Кисєльов.

Наталія ДІМАРОВА

Коментарі відсутні
Ви не можете залишити коментар! авторизуйтесь або зареєструйтесь