Лондонський суд став на бік України у спорі з Коломойським щодо Укрнафти

Лондонський міжнародний арбітражний суд скасував дію ключових положень акціонерної угоди між Нафтогазом та компаніями олігарха Ігоря Коломойського щодо управління Укрнафтою.

Арбітри дійшли висновку, що ключові положення Акціонерної угоди між Нафтогазом та компаніями Коломойського щодо корпоративного управління Укрнафти є такими, що не підлягають виконанню, оскільки суперечать імперативним нормам корпоративного законодавства України.

Зокрема, як уточнюють у Нафтогазі, не підлягає виконанню частина статті 9 Акціонерної угоди, яка, серед іншого, передбачає, що 6 членів Наглядової ради Укрнафти обираються з-поміж кандидатів, запропонованих Нафтогазом, а Голова правління Укрнафти та інші 5 членів Наглядової ради Укрнафти – з-поміж кандидатів, запропонованих компаніями І. Коломойського, які є міноритарними акціонерами Укрнафти.

Стаття 9 також передбачає, що персональний склад Правління Укрнафти має затверджуватися Наглядовою радою Укрнафти за пропозицією Голови правління.

При цьому Трибунал постановив, що в цілому Акціонерна угода є дійсною, хоча ключові її положення щодо корпоративного управління Укрнафти є такими, що не підлягають виконанню.

 Минулого місяця Високий суд Лондона зобов’язав структури, пов’язані з Ігорем Коломойським і Геннадієм Боголюбовим, деталізувати інформацію про операції з коштами ПриватБанку на 1,9 мільярда доларів, отриманими від інших осіб.

Наталія ДІМАРОВА

Коментарі відсутні
Ви не можете залишити коментар! авторизуйтесь або зареєструйтесь