На Полтавщині шпиталізували подружжя з підозрою на ботулізм

У реанімаційне відділення лікарні «Кременчуцька» з попереднім діагнозом «ботулізм» доставили 45-річних чоловіка і дружину. Напередодні люди їли копчену рибу.

Про це повідомляє kg.ua з посиланням на прес-службу відділу поліції Кременчука.

Попередньо подружжя вдома (Кіровоградська обл., смт Павлиш) вживало копчену рибу. Триває перевірка.

Довідка
Ботулізм – гостре інфекційне захворювання, яке виникає унаслідок вживання продуктів, що містять отруйні речовини (токсин), що виробляють бактерії ботулізму. Цей токсин – одна з найсильніших відомих отрут.
Ботулізм викликає параліч мускулатури. Захворювання розвивається після вживання заражених харчових продуктів рослинного і тваринного походження, які зберігали в умовах дефіциту кисню без достатньої термічної обробки. Самостійно відрізнити заражені продукти від якісних можна тільки за здуттям банок, зумовленим накопиченням газоподібних продуктів життєдіяльності паличок ботулізму. При цьому смак, запах і вигляд продукту не змінюються.
Інкубаційний період захворювання триває від кількох годин до доби (рідше – до 2-3 днів). Його тривалість залежить від тієї кількості ботулотоксину, що потрапив в організм хворого. Зазвичай захворювання починається раптово. У людини порушується зір, виникає м’язова слабкість і з’являється сухість у роті. Турбує «туман», роздвоєння предметів, з’являється «сітка» перед очима, далекозорість. Відчувається наявність чужорідного тіла в глотці, дере в горлі, ускладнюється ковтання їжі. Ботулізм часто має летальні наслідки

Джерело «КОЛО»

Коментарі відсутні
Ви не можете залишити коментар! авторизуйтесь або зареєструйтесь