УПЦ КП звинуватила РФ у перешкоджанні визнанню автокефалії

УПЦ Київського патріархату звинувачує Росію та прокремлівські політичні сили у втручанні в процес визнання автокефалії православної церкви в Україні.

Про це йдеться у синодальному зверненні з питання утвердження в Україні єдиної Помісної православної церкви, опублікованому на сайті УПЦ КП в суботу.

Там наголосили, що питання надання Вселенським патріархом Томосу про автокефалію православної церкви в Україні є справою, яка вирішується між Константинопольським патріархатом і православною церквою в Україні.

“Українська держава, і зокрема президент України, не втручаються у внутрішні церковні справи, не порушують конституційної норми про відділення церкви від держави, а виключно надають сприяння у питаннях, які належать до державної компетенції”, – йдеться у зверненні.

“Натомість відомими є численні факти політичного і державного втручання з боку Російської Федерації та про-кремлівських політичних сил в Україні у процес визнання з метою перешкодити йому”, – заявили в УПЦ КП.

У зверненні зазначається, що через дипломатичні та інші канали в інтересах влади Росії та Московської патріархії здійснюється тиск на Константинопольський патріархат, інші помісні православні церкви.

“Про-кремлівські політичні структури в Україні організували збирання підписів, які, на їхню думку, мають “засвідчити не бажання” православних в Україні підтримати започатковану справу”, – нагадали в УПЦ КП.

“Зважаючи на ці факти ми висловлюємо протест проти втручання Російської Федерації у церковні справи, проти використання про-кремлівськими політиками свого впливу в керівних структурах митрополії Московського патріархату в Україні з метою перешкодити визнанню автокефалії”, – йдеться у синодальному зверненні.

Водночас в УПЦ КП засудили “заклики окремих політичних та громадських діячів” до насильства щодо прибічників Московського патріархату та до пошкодження майна УПЦ МП.

“Київський патріархат закликає архієреїв, духовенство, ченців та мирян, що перебувають зараз в підпорядкуванні Російської церкви, до усвідомленого, добровільного єднання в єдину Помісну православну церкву в Україні”, – зазначили в УПЦ КП.

Наталія ДІМАРОВА

Коментарі відсутні
Ви не можете залишити коментар! авторизуйтесь або зареєструйтесь