УПЦ звернулася до ООН через утиски на окупованому Донбасі

Глава Української православної церкви патріарх Філарет звернувся до ООН з приводу утисків вірян на окупованих територіях Донецької та Луганської областей.

У зверненні Філарета до країн-учасниць Мінського процесу, Організації Об’єднаних Націй, Євросоюзу та ОБСЄ звертається увага на «різке погіршення ситуації з дотриманням права на свободу совісті в ОРДЛО».

Згідно з повідомленням, терористи “ЛДНР” заявили священикам Київського Патріархату на окупованому Донбасі про необхідність «зареєструватися за місцевим законодавством». А у разі, якщо протягом місяця релігійні громади УПЦ КП цього не зроблять — їх нібито позбавлять права на землю та майно, їхню діяльність заборонять, а священиків «вишлють з території республіки».

«У зв’язку з реальною загрозою істотного погіршення становища релігійних організацій на території ОРДЛО звертаюся до країн-учасниць «Мінського процесу» та до міжнародної спільноти із закликом вжити невідкладних заходів з метою не допустити ще більшого порушення принципів релігійної свободи в цьому регіоні», — йдеться у зверненні патріарха.

Наталія ДІМАРОВА

Коментарі відсутні
Ви не можете залишити коментар! авторизуйтесь або зареєструйтесь