В ОБСЄ заявляють про загрозу роботи ДФС через постійні обстріли

Тривале недотримання мінських угод ставить під загрозу роботу Донецької фільтрувальної станції (ДФС) і піддає ризику цивільне населення.

Про це повідомив сьогодні, 3 травня, голова СММ ОБСЄ Ертурул Апакан, передає прес-служба ДФС.

Глава місії із занепокоєнням відзначив, що мінські угоди не дотримуються. За його словами, час від часу в районі Донецької фільтрувальної станції СММ за день фіксувала сотні порушень режиму припинення вогню, що піддає ризику життя людей і ставить під загрозу функціонування станції.

Він підкреслив, що від її роботи залежить забезпечення питною водою понад 300 тис. чоловік по обидві сторони від лінії зіткнення.

“Необхідно гарантувати захист цивільних працівників, які забезпечують роботу Донецької фільтрувальної станції, і цивільних спостерігачів Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні (СММ), які в даний час сприяють забезпеченню доступу співробітників до станції”, – заявив він.

За словами Апакана, ці порушення відбуваються, незважаючи на недавно надані гарантії безпеки.

Він також нагадав, що сторони зобов’язалися припинити вогонь ще у вересні 2014 року, а в минулому році досягли розуміння, що потрібно забезпечити захист Донецької фільтрувальної станції та інших життєво важливих об’єктів цивільної інфраструктури.

Наталія ДІМАРОВА

Коментарі відсутні
Ви не можете залишити коментар! авторизуйтесь або зареєструйтесь