За чотири роки Україна має повернути 27 мільярдів доларів боргів

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявляє, що в наступні чотири роки країна повинна погасити 27 млрд доларів боргів.

Про це сказав Гройсман в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

"Це очевидний факт. Щоб нам обслуговувати борги, треба, щоб наша економіка більше росла, нам потрібні інвестиції, щоб ми більше отримували надходжень до бюджетів", - заявив він.

"А з іншого боку, ми повинні чітко управляти державним боргом, його обслуговувати, виконуючи свої зобов'язання, і тут нам потрібна зовнішня підтримка. Тому що за наступні чотири роки ми повинні погасити 27 млрд доларів. Це колосальні кошти", - сказав Гройсман.

Він нагадав, що за 2007-2014 роки Україна взяла 47 млрд доларів кредитів, які сьогодні обслуговує.

"Арсенію Яценюку  вдалося в 2015 році провести реструктуризацію. Але навантаження залишається великим", - додав прем'єр-міністр.

На думку Гройсмана, такі зовнішні борги є величезним тиском на національну економіку і стримують розвиток країни.

"Чи можемо ми самостійно управляти таким боргом без зовнішньої підтримки? Ще поки що ні. Буде зростання економіки більше - зможемо мати більше можливостей. Але нам все ж потрібна зовнішня підтримка", - підкреслив прем'єр.

Крім того, він зазначив, що після чергового траншу Міжнародного валютного фонду, для України ставка запозичення істотно знизиться.

Наталія ДІМАРОВА

Коментарі відсутні
Ви не можете залишити коментар! авторизуйтесь або зареєструйтесь