Жоден звільнений з полону на Донбасі не отримав 100 тисяч допомоги, – екс-заручник

Звільнений з полону на Донбасі Володимир Фомічов розповів про відсутність обіцяних державою виплат для колишніх заручників терористів “ЛДНР”.

Зокрема, за словами Фомічова, виплата допомоги від держави у 100 тисяч гривень затягується, адже на урядовому рівні так і не затвердили чіткий порядок виділення цих коштів.

«Є проблема у тому, що немає комунікації між Міністерством соціальної політики та Міністерством з питань тимчасово окупованих територій. На сьогодні досі ніхто зі звільнених заручників не отримав ці гроші», — сказав екс-полонений в інтерв’ю Громадському.

Також він додав, що виникла проблема із проходженням спеціальної перевірки. Її мають провести щодо усіх колишніх заручників та перевірити, чи не брали вони участі у діях проти України. Раніше таку спецперевірку проводила СБУ.

«СБУ каже, що перевірка — це процесуальна процедура, тож вони ніби «не мають права на її проведення». Такі процедури проводить прокуратура, а в нашому випадку — військова прокуратура. Але вона нічого не знає, чи повинна проводитись нею така процедура чи ні. Тож це замкнене коло», — наголосив Фомічов.

Міністерство соціальної політики визначило, що звільнені з полону бойовиків на Донбасі 74 українці мають рівно 6 місяців на те, аби подати документи до відповідних відомств та отримати по 100 тисяч кожен. 27 червня спливає цей термін, тож не зрозуміло, чи встигнуть колишні заручники забрати ці кошти. Водночас наголосимо, що Міністерство з питань тимчасово окупованих територій, на яке поклали обов’язки цих виплат, ще навіть не виділило на це 7,4 млн.

«Є люди, які зараз відновлюють свої документи. І якщо вони не встигнуть подати до міністерств потрібний пакет, це буде несправедливо», — каже Фомічов.

Наталія ДІМАРОВА

Коментарі відсутні
Ви не можете залишити коментар! авторизуйтесь або зареєструйтесь